Succesvolle klantarena met SPNG in corona-tijd

Op 27 augustus organiseerde AZL een klantarena met SPNG. Veertien medewerkers van AZL en drie vertegenwoordigers van SPNG kwamen bij elkaar om de kwaliteit van de dienstverlening te bespreken. Ondanks de noodzakelijke corona-beperkingen waren alle aanwezigen na afloop van mening dat deze meeting een succes was. Gezien de positieve reacties van zowel de vertegenwoordiger van SPNG als onze collega's, wil AZL graag vaker klantarena’s gaan inzetten.

Onderwerp van gesprek waren de verwachtingen over en weer van de te verlenen dienstverlening van AZL. De coronamaatregelen gooiden in eerste instantie roet in het eten. Omdat het einde van de epidemie nog lang niet in zicht is, werd door beide partijen naar een manier gezocht om de klantarena tóch door te laten gaan. Dankzij het treffen van de nodige voorzorgsmaatregelen kon de klantarena alsnog op locatie georganiseerd worden. Fondsmanager Marco Hogervorst en interne klantmanager Frans Arkenbosch gingen aan de slag om de klantarena voor te bereiden.
Concrete acties
Op 27 augustus was het zover. Nadat de bestuursdelegatie van SPNG uitleg gaf over het pensioenfonds zelf, de pensioenregeling en de verwachtingen van het fonds over de dienstverlening van AZL, presenteerden vertegenwoordigers van ieder team voorbeelden van goede en minder goede dienstverlening aan het fonds. Ook werden een aantal initiatieven en voorstellen voor verbetering gedaan. Zo werd het visueel weergeven van het WO-proces gepresenteerd. De bestuursdelegatie en aanwezigen bespraken deze onderwerpen open met elkaar en kwamen tot een aantal concrete acties om de dienstverlening aan te scherpen, zonder dat daarvoor grote investeringen en/of capaciteit nodig is. De fondsmanager en interne klantmanager zullen de opvolging van deze acties bewaken.
Excellente klantbediening
Gezien de positieve reacties van zowel de vertegenwoordigers van SPNG als onze collega’s, wil AZL graag klantarena’s gaan inzetten in het kader van excellente klantbediening. De klantarena is een geschikte vorm gebleken om vooruitgang te boeken.
Heb je ook interesse in een klantarena? Neem dan contact op met jouw fondsmanager.